Кількість голосів 264 / 250
Публікація 26.06.2018 10:59 На реалізаціі Автор: НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА ТАРАЙМОВИЧ

Охорона шкіл та садочків. Забезпечити всі навчальні заклади міста якісними та професійними послугами охоронної фірми за рахунок бюджетних коштів

Головна мета цієї петиції, забезпечити всі навчальні заклади міста якісними та професійними послугами охоронної фірми (взяти на озброєння технічні засоби охорони і найняти пост фізичної охорони) за рахунок бюджетних коштів!

Охорона шкіл і садочків – важлива і необхідна справа, проте чомусь досі на рівні держави ніхто не береться за централізоване рішення цього серйозного питання. Тому все частіше керівництво освітніх установ (шкіл, дитячих садків, вузів) спільно з батьківськими комітетами самостійно виносять на порядок денний питання про посилення охорони навчального закладу за рахунок батьківських коштів. Якщо в приватних школах і дитсадках послугами охоронних фірм користуються давно, то в звичайних школах професійні охоронні послуги поки не так поширені.

В даний час, приміщення шкіл міста Бровари охороняють сторожі, а деякі школи міста обладнані кнопками виклику охорони. Але це не дає повністю контролювати ситуацію в приміщенні та на території навчального закладу.

Одна з проблем постає у здачі коштів на цю ж таки охорону! Батьки здають кошти під виглядом благодійних внесків і майже 50% сімей їх не сплачують, бо це ж благодійний внесок і він сплачується за бажанням! Тому не завжди вистачає коштів, щоб забезпечити безпечний навчальний процес…

Більшість батьків школярів бояться не терористичної загрози. У школах України першочерговими факторами, від яких слід убезпечити учнів, є проникнення сторонніх на територію школи, крадіжки, вживання на території спиртних напоїв (причому не тільки сторонніми, але і самими учнями), поширення серед школярів наркотиків.Як я бачу це на практиці:

1.Охороняти будуть не приміщення, а безпеку дітей у робочий час. Таке питання пов’язане з неспокійною ситуацією в країні.

2. Краще, щоб охоронці працювали в парі і були забезпечені радіозв’язком, оскільки це дає можливість одній людині перебувати на посту, в той час як інший зможе спокійно патрулювати периметр школи і стежити за порядком на різних поверхах в шкільних коридорах. Ідеальний варіант – це охоронці чоловічої і жіночої статі, які, по-перше, зможуть безперешкодно перевіряти туалети та роздягальні, а, по-друге, зможуть простіше знайти спільну мову з представниками протилежної статі. Адже психологи стверджують, що охоронця-чоловіка підлітки схильні «випробовувати на міцність», а в ситуації з жінкою у них таких почуттів не виникає.

3. В ідеалі, аби охорона школи велася цілодобово. Для посилення охорони в нічний час правильним буде обладнати школу технічними системами безпеки. Це охоронна сигналізація, тривожна кнопка (в деяких школах міста вона є), система відеоспостереження і система контролю доступу. Охоронна сигналізація дозволить вночі контролювати ситуацію в приміщеннях, де знаходиться дороге устаткування (наприклад, комп’ютерний клас), документи, інші матеріальні цінності. Завдяки встановленим по периметру школи датчикам руху та камерам відеоспостереження, в нічний час охоронцю буде легше виявити злодюжок або хуліганів, що «гуляють» по території закладу.

Відповідь

13-09-2018

Дата відповіді 13.09.2018

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від  11.09.2018  № 619

м.  Бровари

 

Про розгляд електронної петиції

щодо охорони загальноосвітніх шкіл

та дитячих навчальних закладів

 

Реалізуючи вимоги Закону України «Про звернення громадян та керуючись пунктом «б» підпункту І статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши електронну петицію «Охорона шкіл та садочків. Забезпечити всі навчальні заклади міста якісними та професійними послугами охоронної фірми за рахунок бюджетних коштів», що набрала 250 підписів громадян з дня оприлюднення від 26.06.2018 року виконавчий комітет Броварської міської ради Київської області,

В И Р І Ш И В :

  1. Електронну петицію «Охорона шкіл та садочків. Забезпечити всі навчальні заклади міста якісними та професійними послугами охоронної фірми за рахунок бюджетних коштів» направити на розгляд управлінню освіти і науки Броварської міської ради:

1.1.          Здійснити прорахунок охорони загальноосвітніх шкіл та дитячих навчальних закладів за рахунок місцевого фінансування;

1.2.         Надати пропозиції на розгляд  депутатам Броварської міської ради  та фінансовому управлінню Броварської міської ради щодо виділення додаткових коштів та включення до відповідних програм фінансування охоронної діяльності загальноосвітніх шкіл та дитячих навчальних закладів;

1.3.         Передбачити можливість на 2019 рік здійснення поточного та капітального ремонту огороджень, територій загальноосвітніх шкіл та дитячих навчальних закладів для їх закриття  після закінчення навчального процесу для унеможливлення проходження.

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Виноградову Л.М.

 

Міський голова                                                                     І.В. Сапожко
На реалізаціі

Петицію підписали