Кількість голосів 22 / 250
Публікація 30.07.2019 11:07 Підписання завершено Автор: КРІСТІНА СЕРГІЇВНА МІЛІНЕВСЬКА

Знищення амброзii Бровари (Торгмаш)

У період з середини липня аж до перших заморозків продовжується цвітіння амброзії. У цей час рослина стає потужним стресовим фактором для жителів міста, чисельність людей, які страждають на алергічні полінози сильно зростає. Алергію викликають білки, які містяться в пилку амброзії. Коли пилок амброзії потрапляє на слизисті оболонки носа та бронхів, то ці антигени провокують імунну реакцію, яка призводить до сльозотечі, підвищення температури тіла, можливе різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. Амброзійний поліноз часто супроводжується стомлюваністю, підвищеною дратівливістю, зниженням апетиту, депресією, нападами мігрені.

Саме тому, боротьба з амброзією полинолистою має стати систематичним пріоритетним заходом міської влади, адже вона суттєво впливає на рослинний покрив міста, мікрокліматичні параметри та здоров’я громадян.

Для обмеження поширення амброзії полинолистої необхідно вжити наступних заходів:
- Розробка довготривалої стратегії боротьби з рослиною-вселенцем із максимальним залученням фахівців-ботаніків та спеціалістів з біологічних інвазій;
- Виявлення та облік основних осередків зростання амброзії на території міста;
- Проводити дворазове щосезонне скошування заростей амброзій у період до цвітіння та за місяць після цього;
- Забезпечити механічне знищення амброзії шляхом виривання рослини з коренем довкола адміністративних будівель, дитячих садків, шкіл та на території рекреаційних зон;
- Здійснити заходи з рекультивації (відновлення) рослинного покриву ділянок зі знищеним та пошкодженим рослинним покривом – вздовж будівництва нових автошляхів, на пустирях, ділянках з переміщеними грунтами, тощо.

Підписання завершено

Петицію підписали